VÕTA ÜHENDUST 

Caffebo - Eestimaine kohvitootmine

February 26, 2024

Saate lingid

Kuula siit:

Saate kuulaja on ehk tähele pannud, et taustal on omajagu müra. Ma ei hakanud tegelema müra summutamisega, kuna istusime ikkagi kohvitootmise juhtruumis. Meie seljataga surisesid mitu kõrget ja nuppe täis kappi. Minu mäletamist mööda oli ühel kapil ka ekraan, kus paistsid keerulised sümbolid ja numbrid. Juhtruumi teises seinas olid kolm kohvimasinat ja nende juures ilmselt kohviveski ja kohvimasina suurune kohvi röstimise aparaat.

Juhtruumist väljudes sattusin suurde laohoonesse, kus oli kõvasti kohvikotte ja ühes seinas kogu kohvitootmise masinavärk.

Siin pildil on masinavärk

Caffebo tootmisruum

Ja siin näitab Mart Roosmets mulle kohviladu. Õigemini roheliste kohviubade ladu.

Pikk kirjeldus on selgituseks saates kõlanud võimekale ja nunnule kuvandile, mis minul tekkis.

Kohviäri on mulle ammust aega huvi pakkunud ja vahel seistes poe kohviriiuli ees mõtlen, et kes küll kõiki neid kohvisi toodab ja kust nad kõik tulevad. Sageli on paljud kohvimargid välismaiste nimedega ja kirevate pakenditega, mistõttu eestikeelsed torkavad silma.

Caffebo lugu on pikk areng ja kohviröstimise maailma ilmselt muudmoodi ei saagi siseneda, kui suure teadmiste pagasiga. Äriklientidele kohvi tarnijast kujunes välja kohvitootja, kes mitte ainult ei vii kohvisi kohale, vaid ka toodab ise täpselt sellise kohvimaitse, nagu soovitakse. Kohviubade tundmine ja saadavus on üks kohviäri murelikke kohti aga ilmselt ka üks põnevamaid. Kohvimaitsed on väga erinevad ja kuulates Mardi juttu, tekkis mul seos kohvide ja veinide vahel. Peened nüansid loevad väga palju ja teadlikkusel kohviubadest on suur mõju kohvitarbimisele.

Pean tunnistma, et Eesti kohvitootmised ei tee ülemäära palju turundust ega brändikommunikatsiooni. See on kindlasti kahetsusväärne seik, sest kohviriiul on armutu ja sageli on raske tuvastada mõnda eestimaist toodet. Selle saatega siin soovin anda oma pisikese panuse ja teavitada kuulajat ühest võimekast ja andunud eestimaisest kohviröstikojast.

Suured tänud võõrustamast ja selgitamast Mart Roosmets, Caffebo juhatuse liige.

 

 

Turundus ja podcastid

Podcastid ja teenused. Kirjuta mulle ja selgitame välja, kuidas saab abiks olla.
VÕTA ÜHENDUST
envelopephone
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram