VÕTA ÜHENDUST 

Eesti piibumeister Raimo Riberg

March 17, 2023

Saate lingid

Kuula siit:

Eesti on üllatusi täis. Nimelt kohtasin meest, kes teeb piipusid. Jah, neid, mida suitsetatakse. Ta on oma tegemistes üsna edukas ja see pole mitte tema eesmärk. Ta on pühendunud oma tegevusele. Kes neid piipusid ostab, kuidas ja kas ta turundust teeb ja mis maksab üks korralik piip, pead kuulama episoodist.

Piip

Piip on omamoodi ese. Ühest küljest on ta lihtsalt tükk puud ja huulik. Teisalt midagi väga arhailist, peaaegu et mütoloogilist. Nagu episoodist selgub, on piipude tegemine omamoodi keeruline teema ka. Hoolimata Raimo jutust, on ka elementaarse piibu tegemine väga täpne ja oskusi nõudev töö. Piibu viimistlemine võtab omajagu aega ja seal tuleb mängu piibu funktsioon. Õigemini asukoht: otsapidi suus. Peale sinuenda, näevad ka kõik teised, mida sa suus ja käes hoiad. Iga detail on selgelt näha ja äratab tähelepanu.

Ribergi piip

Käsitöö

Tegemist on käsitööga. Muidugi on Raimol ka mingid masinad, aga siiski on tegu puhta käsitööga. Masin ei tee ju ise, vaid keegi peab seda masinat ka juhtima. Raimo sõnul on tema kunstisoon just see, mis aitab tal piipe teha. Soov luua midagi, mis on ühtaegu kunstiline ja samas ka praktiline. Seda kõik Raimo piibud ka on: ilusad ja praktilised.

Raimo piipu valmistamas

Müügitöö

Nagu episoodist selgub, ei tee Raimo ise mingit spetsiaalset turundust. Kui uus piip valmis, siis paneb selle kodulehele ja Instagrami.  Sealt leiavad selle ise üles kõik huvilised. Tundub, et neid jätkub, sest Raimol on mitu kuud ära planeeritud. Kui käisin tal külas, siis oli tal terve komplekt piipe valmimas kellegile sakslasele.

Tee, mida armastad.

See lause kumises mu peas tükk aega peale episoodi salvestamist. Turunduse asemel räägi oma tegemistest ja jaga oma toodangust pilte. Muidugi pole see kõik nii lihtne, aga siiski teostatav. Koduleht ja Instagrami konto on kenasti kujundatud ja ühes vaimus läbi viidud. Sellele aitab kaasa ka Raimo kogemused meedia vallas. Pilte oskab ta igatahes väga hästi teha.

Siin on Raimo oma töökojas.

Raimo Ribergi töökoda

Aitäh

See episood oli inspireeriv ja põnev ühtaegu. Kogu elamine ja töökoda oli sätitud esivanemate tallu. Kaks suurt koera võtsid mind vastu esialgu hirmsa haukumisega, hiljem rahunesid maha. Ju ma siis ei olnud ohtlik. Episoodis kuuleme ka kraapimist ja äkki isegi haukumist. Nüüd siis teate, kellega tegu.

Raimo Riberg ja Uku Nurk

 

 

Turundus ja podcastid

Podcastid ja teenused. Kirjuta mulle ja selgitame välja, kuidas saab abiks olla.
VÕTA ÜHENDUST
envelopephone linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram