VÕTA ÜHENDUST 

April 14, 2021

Siin artiklis annan head nõu nendele, kes soovivad laiendada oma sisuturundushaaret, aga podcasti ei soovi teha.

[zoomsounds_player artistname="Audoartikkel" songname="Blogist podcastiks" type="detect" source="https://stream.redcircle.com/episodes/9ef05e84-3f1d-47cf-85f1-b57772066355/stream.mp3" config="audioartikkel" autoplay="off" loop="off" open_in_ultibox="off" enable_likes="off" enable_views="off" enable_rates="off" play_in_footer_player="default" enable_download_button="off" download_custom_link_enable="off"]

 

Siin artiklis annan head nõu nendele, kes soovivad laiendada oma sisuturundushaaret, aga podcasti ei soovi teha.

Lahendus on väga lihtne.

Blogipostituse saab sisse lugeda. See ei ole just podcast, aga mitte ka robothäälega loetud Postimehe artikkel. Inimese poolt sisse loetud tekst on dünaamiline ja voolab palju paremini. Mõjub peaaegu nagu podcast. Õigupoolest ei olegi tegemist podcasti feikimisega, vaid audioartikliga.

Miks on vaja audioartiklit?

Kui audioartiklid siduda kokku, nimetades nad podcastiks, siis saab nad laadida podcasti majutusse. Sealt edasi saavad inimesed kuulata sinu blogi ka näiteks hommikusörgil või hommikuse munapraadimise juurde. Audioartikkel suurendab sinu blogi ulatust - need, kes otsivad asjalikku ja informatiivset podcasti, leiavad muuhulgas üles ka sinu audioartiklid. Muidugi pead ka ise oma blogi uued võimalused välja hõikama, kuid turundust teed sa ju nagunii.

Kuidas toimib podcast ja kuidas saab audioartikleid panna samamoodi tööle?

Podcastide distributsioon põhineb RSS voo jagamisel. Faile keegi ei liiguta. Jagatakse pidevalt uuenevat RSS faili, kus on kirjas mp3 faili asukoht podcasti majutuse teenuses. Seega podcast on füüsiliselt mistahes mp3 fail, mille aadress liigub podcastipüüdjatesse. Audioartikkel sobib podcasti episoodiks väga hästi ja soovi korral saab kirjutada ka väikese sissejuhatuse selle kohta, miks on blogipostitusega kaasas ka selle audioversioon.

Kuidas jagada audioartikleid?

Podcasti distributsioon toimib automaatselt: niipea, kui oled mp3 faili lisanud podcasti majutusse, liigub see podcastipüüdjatesse laiali. Kuna igal podcasti episoodil on olemas ka oma unikaalne aadress, siis selle abiga saad sama audioartikli lisada ka näiteks oma artikli juurde. Kodeerima midagi ei pea, sest podcastimajutused pakuvad muuhulgas ka pleieriteenust. See töötab sarnaselt Youtube video jagamisele.

Kas see on podcast või mitte?

Muidugi on! Viisakuse ja aususe pärast saab alati juurde mainida, et tegu on blogi audioversiooniga. Kuulatav jutt on nauditav ning ei sisalda formaalseid elemente, mis häirivad.

Kas igast blogist saab teha podcasti?

Toidublogiga on natuke tegemist, sest kui kirjeldavat juttu on vähe ja koostisosade loetelu kole pikk, siis on igav kuulata. Samas, kui toidu kirjeldusse lisada natuke isuäratavat valmis toidu kirjeldust, siis võiks ju päris lahe tulla. Poliitiline blogi - miks ka mitte! Spordiblogi - muidugi! Kirjandusblogi - loomulikult!  Elustiiliblogi - selge see!  Igast blogist saab teha podcasti.

Kes lugema hakkab?

Mina muidugi! Mis ma siin ikka pikka lugu kirjutan ja  kedagi teist müün? Kui minu hääl ei sobi, siis vali keda tahad. Mina pakkusin välja vaid hea idee, kuidas oma sisuturundushaaret laiendada.

Kokkuvõtteks.

Põhimõte on üks: sinul on sisu ja küsimus on selles, milline on selle sisu kasumlikkus. Mida laiemalt sisu levib, seda kasulikumaks see sinu jaoks tuleb. Kõige kahjulikum tegevus on toota sisu mida keegi ei loe, ei näe ega ei kuule.

 

 

Turundus ja podcastid

Podcastid ja teenused. Kirjuta mulle ja selgitame välja, kuidas saab abiks olla.
VÕTA ÜHENDUST
envelopephone linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram