VÕTA ÜHENDUST 

Kuidas tellida odavat WordPressi veebilehte?

October 17, 2019

See postitus on nagu kaks kärbest ühe hoobiga: ühelt poolt anna nõu, et kuidas odavalt kodulehte tellida ja teiselt pool annan mõista, mis on minu kodulehe tegemise hinnatase. Mõned ütleks selle peale, et kõrvad paistavad.

Video sai kole pikk: 13 minutit, aga ma kohe ei saanud lühemalt.

Hiljuti küsis üks klient minu käest hinnapakkumist veebilehele. Tegemist oli kuulsa artisti manageriga, kes soovis saada artistile kodulehte. Selles ei olegi midagi erilist ja täiesti normaalne vajadus. Eriliseks tooniandjaks oli manageri puhul pikk eelsuhtlust: mida nad soovivad ja mida ei soovi. Lõpuks jõudis jutt hinnapakkumiseni ja kohe peale orienteeruva hinna saatmist (u. 1000€ + km) selgus, et ma olen liiga kallis. Tegelikult olevat neil üks sõber, kes kodulehe odavalt ära vormistab. Odav koduleht oli siis neljasaja euro kanti.

Karjuv ebaõiglus

Ikka juhtub ja midagi eriskummalist siin ei ole. Küll aga jäi kripeldama tunne, nagu oleksin väikese lapse suust tahtnud tema viimast palukest ära rebida. Ka läbi kirjade kostuv solvuv kibestumine teebki minust sageli negatiivse kangelase. Minu hinnad ei ole kallid, aga inimesele, kes kunagi kodulehte tellinud ei ole, tundub tuhat eurot ikka väga suur raha. Kui juba jutuks tuli, siis oma freelanceri karjääri alguses pidin kinni haarama igast tellimusest ja kord juhtus nii, et ka 100€ blogi eest oli kallis. Mis siis ikka - tegime hinnaks 60€.

Uuri kodulehtede tegemise kohta infot enne tellimist

Vahel tuleb ka aidata ja see on täiesti normaalne, aga häirib see süütu naiivsus, millega minu poole pöördutakse. Tegelikult on ju internet igal ühel olemas ja võimalusi kodulehe tellimiseks on lõpmatu arv. Neid saab ise teha, saab osta valmis kujundusi ja saab ka kogenult tegijalt väga oda hinnaga kodulehe tellida. Iseasi on muidugi see, et kas kodulehe soovija saab aru, millist kodulehte ta tahab ja kui kallis on kallis. Liiatigi on enamik inimesi veendunud, et kui ta juba kellegi poole pöördub, siis järelikult teeb inimene talle sellise hinnaga, nagu ta mõtles. Nii ma vahest vabandangi oma klientide ees, et ei suutnud nende mõtteid lugeda.

Mida kallim koduleht, seda lihtsam ta võhikule tundub

Kodulehti on erinevaid ja mõni maksab tõesti vähe ja teine jällegi rohkem. Algaja kodulehe tellija puhul on levinud lähenemine selline, et tahetakse hästi odava hinnaga kodulehte, aga sealjuures oodatakse seda kõige kallimat. Ma mõtlen sellist, kus on tehnilised erilahendused, rätsepkujundus ja veidralt originaalne disain. Iga internetis töötav lahendus tundub nii lihtne ja iseenesest mõistetav ning mida paremini ja sujuvamalt lahendus töötab, seda odavam ta tundub.

Guugelda

Lisaks arvukatele kodulehtede tellimise ja ostmise võimalusele, on internetis võimalik teada saada ka kodulehtede tegemise hindasid. Loomulikult Google otsingu abiga! Tänapäeval saab lisaks kodumaisele hinnatasemele üle vaadata ka kogu paneedil (ma mõtlein siin planeet Maad) pakutava hinnanivoo. Kui juba Eestis on nii palju erinevaid võimalusi, siis mõtelge, kui palju on avaras maailmas inimesi, kes oleks nõus teile kodulehte tegema.

Siit algab artikli kõige kasulikum osa

Oletan, et sul on väikene eelarve ja vajad veebilehte. Mida siis teha?

 1. Mõtle selgeks eelarve ja kirjuta see paberile (pastakaga).
  Olgu see siis 100€ või 400€, alati pead arvestama, et kodulehtede tegijad on nagu tavalised ettevõtted - enamikel on käibemaksu kohustus. Mõtle kohe välja, kas sinu hind on koos või ilma käibemaksuta.
 2. Pane paika miinimum, mida vajad kodulehele ja kirjuta see paberile.
  Ära mõtle kujundites, vaid alalehtedes. Näiteks nii: esileht, firmast, teenused, kontakt. Alati saab kodulehte edasi teha ja väikese eelarve ning esmakordse kodulehe-kogemuse puhul lähtu "tasa ja targu" ütlusest. Kui sul on suured plaanid, aga hetkel on raha vähe, siis lähtu ikka sellest, et minimaalne koduleht on parem, kui ilma koduleheta olemine. Samuti on kodulehtede puhul isegi heaks tooniks see, kui nad ajas arenevad.
 3. Otsi internetist sarnaseid lehti ja kirjuta nende firmade nimed paberile.
  Selliseid, mis võiksid teoreetiliselt sobida sinule. Internetis on palju kodulehti ja mida konkreetsemaks sa oma soovi teed, seda lihtsam on sul kodulehe tegijaga suhelda. Kuna sa liigud praegu madalama otsa kategoorias, siis palun ära otsi näiteks maailma kõige kallimate brändide veebilehti, vaid ikka kedagi enda kategooriast. Ära peta ennast!
 4. Otsi kodulehe tegija
  ning esita talle oma eelarve, kodulehe miinimum vajadus ja reference veebid (punkt 3). Kui sa ei tea kedagi, kes teeks või pead tuttavaid liiga kalliks, otsi veebist. Kasuta näiteks "kodulehtede valmistamine" otsisõna, proovi, seal tuleb päris palju mõistlikke pakkumisi.

Selline nõuanne kehtib inimestele, kes ei soovi ise kodulehte valmistada. Kui oled ise valmis meisterdama, siis alusta oma teekonda siit lehelt. Kui leiad sobiva teema, siis lisa see oma vastloodud WordPressi lehele ja asu sisu lisama.

Miks peaksid kõik olulised asjad pastakaga paberile kirjutama? Kas sa näiteks ei võiks siis trükkida mõnda Wordi dokumenti kogu olulise info? Ei või! Käsitsi paberile kirjutades jäävad asjad paremini meelde ja võid paugutada kasvõi juhuslikule veebiarendajale koheselt oma "basic data".

Videos käisin läbi terve rea erinevaid kodulehti, kust veebi tellimise kohta infot hankida. Siin nad on:

How Much to Charge for Building a WordPress Website

How Much to Charge For A WordPress Website in 2019

Pricing Your Services: A Guide for WordPress Developers

How much can I charge for a WordPress website?

How Much Does it Cost to Hire a WordPress Developer?

When WordPress Site Prices Get Too High…

A General Pricing Guide for WordPress Websites

6 Places to Hire WordPress Freelancers When You Need a Helping Hand

KODULEHE TEGEMINE

WordPress website gigs in fiverr.com

Kodulehe abi teenust saab tellida siit.

Turundus ja podcastid

Podcastid ja teenused. Kirjuta mulle ja selgitame välja, kuidas saab abiks olla.
VÕTA ÜHENDUST
envelopephone linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram