Uhhuu.ee

Millest räägib sinu ettevõtte podcast?

VALDKONNA TEEMADEST

Näiteks, kuidas kliendid kasutavad ettevõtte teenuseid või tooteid. Kajastada tasub ka valdkonna arenguid ja spetsiifilist infot sest kes siis veel teab neist asjust kõige paremini, kui mitte sina ise?

TEENUSTEST VÕI TOODETEST

Kui sa oled igapäevaselt oma teenuste ja toodete maailmas, siis ei pruugi sa vahest tulla selle peale, et kliendid ei tea kõiki detaile. Vahest ei tea kliendid isegi olulisimaid asju sinu teenustest ja toodetest, rääkimata nendest uutest, mida plaanid turule tuua.

TÖÖTAJATEST

Iga inimese lugu on erinev ja kuna suhted ei ole mitte organisatsioonide, vaid inimeste vahel, siis podcast on hea võimalus tõsta esile oma töötajaid ja tuua nad olemasolevatele ja potentsiaalsetele klientidele lähemale.
Podcast on kanal, kus saad nii temaatilisi, kui ka ajakohaseid küsimusi lahata ja sealjuures tõsta oma brändi väärtust.

Paku välja teema, millest sinu ettevõtte podcast võiks rääkida.

ALUSTA SIIT

 Loo oma ettevõttele
podcast

  •  

Saatejuht ja sisulooja

Aitan sul paika panna podcasti fookuse ja formaadi.

PLANEERIME JA TEEME TEOKS

Podcasti episood ei ole pelgalt jutuajamine, vaid saade, millel on algus, arengud ja lõpp. Pakun välja saate fookuse või fookused ja formaadi. Koos loome esimese prooviepisoodi ning vajadusel korrigeerime seda. Podcastile on vaja ka alamlehte või veebi. See ei pea olema midagi suurt ega põhjalikku, hea on juhatada lihtsalt inimesi kusagile aadressile saateid kuulama.

Mida on podcasti jaoks veel vaja?

1

PODCASTI HOSTINGUT

Podcast on põhimõtteliselt helifail, mida hoitakse  spetsiaalses meedia serveris. Nimetatakse podcasti hostinguks. Sealt jagatakse podcasti episoode automaatselt nii Apple, Google kui ka Spotify keskkondadesse. Paljud inimesed kuulavad podcasti näiteks iPhonega vastavast äpist. Minul on tellitud Castos.com nimeline hosting ja see töötab kenasti. Podcastid saab paigutada ka näiteks SoundCloud keskkonda ja sealne teenus on mingi mahu täitumiseni ilma rahata. Aitan sobiva hostingu leidmisega ja kõigi tehniliste detailidega.

2

PODCASTI VEEBI VÕI ALALEHTE

Selleks, et näiteks iTunesi (edaspidi Apple Podcasts) keskkonnas oleks podcasti nime all selle veebi link, kus lähemalt kõike lugeda, peab olema veebis koht, kuhu kõik episoodid kuvatakse. Samuti on podcasti veeb vajalik otsimootorite jaoks. Eraldi veebileht on hea ja tore, aga podcast võib olla ka mõnel sinu ettevõtte alalehel. Osad podcastide kuulajad käivadki veebilehtedel podcaste kuulamas.
Kuigi näiteks LHV - l ei ole oma podcastile alalehte tehtud ja samuti midagi hullu ei ole - lihtsalt juhatatakse kõik soovijad SoundCloudi kontole.
Aitan podcasti alalehe või veebiga.

3

TUNNUSPILT JA KÕLLID

Osad podcstid kasutavad ühte pilti kõikide episoodide tunnuspildina, teised aga jälle lisavad igale episoodile erineva pildi ja kogu podcastil on üks tunnuspilt. See võiks olla kujundatud ettevõtte stilistikat järgides.
 Samuti on igale podcastile hea lasta alguses tunnuskõlli. Lahendusi on erinevaid ja mõned podcastid ei kasuta mingit kõlli, teistel aga on kõll pikk ja sisaldab ka kogu episoodi sisukorda. Kõiges saame kokku leppida ja välja selgitada just sulle sobivaima versiooni. Kõlli teen hea meelega ise, aga vajadusel saab kasutada ka mõnda muud tunnusmeloodiat.
Uku Nurk
Olen lõpetanud Kunstiakadeemia (endise nimega ERKI) ja peale seda töötanud loovpositsioonidel mitmes reklaamiagentuuris. Peamiselt Kontuur Leo Burnett'is ja Agentuuris La Ecwador. 

Aastast 2017 olen freelancer ja töötan kodus. Pakun brändikonsultatsioonie, WordPressi koolitusi, reklaamikoolitusi ja teen ka WordPressi veebe.
KOOLITUSED
Õpime.ee - koolituskeskkond
Töökeskkond, mille abil viin läbi TLU loovkirjutamise loengut. Seal on ka infot minu koolituste kohta
MUUSIKA
Music for podcasts
Taustahelide pank, kus saab valida videoklippide jaoks muusikat. Muideks - esialgu on kõik muusika tasuta!
  •  
heartuserslist