Podcastidest Vladislav Veližaniniga

Podcastidest Vladislav Veližaniniga
Turundustund

 
 
00:00 /
 
1X
 

Nagu järjekordne menuk või hittkanal? Jah, võib olla. Samas - podcat ei ole TikTok, et alles tehti ja nüüd on kõik seal. See on midagi sellist, mis on olemas olnud juba kahetuhandendate algusest saadik. Kui me räägime veel raadiosaadetest, siis need said alguse kusagil eelmise sajandi alguses.

Aga miks siis nüüd?

Podcast erineb kõikidest teistest interneti teel levivatest kanalitest oma sisu poolest. Põhiline osa podcaste sisaldab ainult juttu ja ei midagi muud! See on omamoodi sensatsioon, sest pea kõik interneti rakendused on optimeeritud multimeedia edastamiseks. Video, heli ja pilt erinevates kombinatsioonides.

Podcast erineb ka oma sisu poolest. Seal ei saa kasutada ei pilte, linke, animeeritud gif pilte ega videoklippe. See on ainult jutukuulamise kanal. Kummaline, kas pole? Muidug on olemas ka videopodcaste, aga usun, et autos sõites saad sa kuulata ikka ainult juttu.

See on mingi tänase päeva asi!

Aina rohkem noori kuulab just jutusaateid ning see on omamoodi isegi kõhe. Ma ei tea, kuidas on lood Eestis, kuid Ameerikas on see igatahes nii. Samuti on teised põlvkonnad podcasti kiiresti omaks võtnud - igaüks leiab oma.

Mille poolest erineb podcast näiteks blogist või videokanalist?

See on kõige suurema sisukaaluga kanal. Kui sul pole sisu, mida rääkida, siis ei ole võimalik podcasti teha. Ei seksikad pepud ja tissid ega ka kallihinnalised kaadrid luksushotellist ei kuulu podcastide sisu juurde. Muidugi annab podcast võimalused sellest kõigest rääkida, aga igasugune show off jääb ära. See on ka ainulaadselt siiras sisu - inimese häälest on kohe kuulda, kas ta vassib või räägib südamest.

Vladislav Velizanin ja Küberdemokraatide podcast

Joe Rogan

Ben Shapiro

Video, millest episoodis räägin

Anna tagasisidet

Ma ei avalikusta sinu e-maili ega saada sinna spämmi. E-maili ja veeblehe sisestamine ei ole kohustuslik.

Loo endale podcast

Mikrofonid ootavad :)
KLIKKA JA UURI

Uku Nurk

Olen lõpetanud Kunstiakadeemia (endise nimega ERKI) ja peale seda töötanud loovpositsioonidel mitmes reklaamiagentuuris. Peamiselt Kontuur Leo Burnett'is ja Agentuuris La Ecwador. 

Aastast 2017 olen freelancer ja töötan kodus. Pakun brändikonsultatsioonie, WordPressi koolitusi, reklaamikoolitusi ja teen ka WordPressi veebe.
KOOLITUSED
Töökeskkond, mille abil viin läbi TLU loovkirjutamise loengut. Seal on ka infot minu koolituste kohta
MUUSIKA
Taustahelide pank, kus saab valida videoklippide jaoks muusikat. Muideks - esialgu on kõik muusika tasuta!
  •