VÕTA ÜHENDUST 

Suur Munamägi 2. osa

Kuula siit:
< Tagasi

Kes lahkusid maalt viimases rongis? Siin episoodis saad teada. Kuigi tegelikult - mis vahet seal on, kes viimasena lahkub? Jutt käib emotsionaalsetest väärtustest :). Olen väga tänulik igasuguse tagasiside eest. Siin postituse all olevasse kommentaariumisse palun.

Natuke lühike on see jutt? Seal pole midagi parata - mulle endale tundus, et juba nii pikalt sai seda jutulõnga veeretatud ja tegelikult sai 8 minutit puhast kraami.

NASA juba teab!

Merkuur on üks salapärane planeet ja tegelikult on NASA sinna mitu satsi ekspeditsioone korraldanud. Samuti on Merkuur tuntud kõrge metallisisalduse poolest. Seega, kui Eestlased Merkuurile koliksid, siis vähemalt saaksime ka üks kord maailma ajaloos ise metalli kaevandada, sellest saaduseid luua ja müüa.

Arvutimängud on reaalsuse peegeldus

Nüüd siis maaalustest linnadest. Ulmejutule kohaselt saan siin rääkida mida iganes, peaasi, et see minu loo ülesehitusele kaasa töötaks. Mingi reaalsusepõhi peab all ka olema ja ega ma päris tühja koha pealt sellist lugu kokku ei kirjutanud. Kõigepealt on ulmeteemad juba ammu käsitlenud Merkuuri maaaluseid linnu ja sellest on arvuti mängegi tehtud.

Muide - kas kellegil sinu sõpradel või sinul on see Mercury Fallen mäng olemas? Oled mänginud seda? Mis see point seal on?

Merkuur on päriselt ka planeet

Nagu näha, on Merkuur olnud huviorbiidis üle maailma.

Muide - siin on päris hea näidis Merkuuri gravitatsiooni kohta: https://www.youtube.com/watch?v=rX_NCCpw5Uo

Samuti on ka praeguse tehnoloogilise taseme juures Merkuurile sõitmine tunduvalt keerulisem. Ma ei pea vajalikuks seda kommenteerida, sest tegemist on ulmejutuga ja nagu siit videost on näha, saab Merkuurile ka lihtsamalt.

Ulme on lihtsalt formaat

Kui nüüd kogu ulmeteema kõrvale jätta, siis tegelikkuses käib jutt inimlikest väärtustest. Muide - kogu turundus tegeleb sama teemaga. Emotsionaalsed väärtused ei ole ülehinnatud ega dramatiseeritud. On sulle seda 1000€ maksvat iPhone telefoni vaja? Ei ole! Kas sinu auto peab maksma 34000€ ? Ei pea! Aga ometi kasutad sa seda kõike. Aga miks? See on inimlik. Inimesed ongi sellised. Sageli lihtsalt ei mõisteta asjade olemust ja lastakse end lollitada mingi tehniliste detailide jamaga.

Samuti ei pööra paljud reklaamide loojad piisavalt suurt tähelepanu emotsionaalsetele väärtustele. Reklaame luuakse ülekäe ja poolkogemata. Neid hinnatakse ainult selle järgi, kas nad annavad edasi ratsionaalse info, justkui inimesed oleksid mingid arvutid. Kui sa tahad, et sinu reklaami lastaks Eestlaste Merkuuri koloonia raadiojaamas, siis tee see korralikult. Lase korralik süžee ja skript kirjutada, vali kvaliteetsed hääled ja originaalmuusika. Loo midagi, millel oleks väärtus.

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Turundus ja podcastid

Podcastid ja teenused. Kirjuta mulle ja selgitame välja, kuidas saab abiks olla.
VÕTA ÜHENDUST
envelopephone linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram