VÕTA ÜHENDUST 

3 punkti podcasti alustamiseks

May 3, 2021

Mida läheb vaja, mida silmas pidada ja kuidas tegutseda. Need polnud siis mitte punktid, vaid lihtsalt sisukokkuvõttelised laused 🙂 Kuula episoodi siis, kui planeerid podcastiga alustada.

Podcastikoolitustel olen täheldanud kahte momenti:

  • podcast äratab huvi ja paneb silma särama
  • podcasti tegemine tundub tume maa

Ma saan siin oma teadmisi jagada ja aidata kaasa podcastide üldisele populariseerimisele. Ei - podcaste ei ole liiga palju. Vähemalt mitte asjalikke podcaste. Asjalike all pean silmas informatiivseid podcaste. Iga podcasti formaat on täiesti okei ja kui on kuulajaid, siis järelikult ongi õige jutt ja õige formaat.

Raadiojaamad postitavad oma saateid sageli podcasti nime all ja see on ka täiesti okei, aga sisuliselt ei ole nad mitte podcastid, vaid jagatud saated. Mis vahe on raadiosaatel ja podcastiepisoodil: üks on kindlapiiriline ja teine on vabavormiline. Ma usun, et raadiojaama on keerulisem alustada kui oma podcasti.

Mida vaja läheb?

Tegelikult on vaja kogemusi. Aga neid ei saa muudmoodi kui proovides. Ega kõik ei pruugi kohe õnnestuda ja kui ka õnnestus hästi, siis hiljem vaatad ikka, et no kuidas ma küll niimoodi sain asju teha :). Öeldakse, et enne kümmet episoodi ei saa ühte podcasti tõsiselt võtta. Omast käest tean, et alles 20 episoodiga tuleb kindel tunne ja arusaam.

Mida uurida?

Facebookis on ilmselt palju podcasti teemalisi gruppe, saan soovitada ainult neid, milledes mina käin:

  1. Podcasters' Support Group
  2. Podcast Movement Community - For Podcasters
  3. Podcast Estonia

Need ei ole siis otseselt informatsioonijagamise grupid, vaid teemapüstitused. Seal käivad koos karvased ja sulelised üle kogu maailma (va. viimases muidugi) kes kurdavad oma muresid, küsivad küsimusi ja avaldavad arvamust. Minu jaoks on nad lihtsalt läblõikelised tunnetuslikud infoallikad, kus saab lähemale erinevatele teemadele ja poleemikatele. Eesti podcasterid ei erine välismaistest mitte milleg poolest ja mured ning rõõmud on ühised.

Lingid minu e-kursustele

Praegusel hetkel on online.opime.ee keskkonnas saadaval 2 e-kursust:

  1. Garageband ja USB mikrofon
  2. Podcasti koolitus

Päris tõhusaks on osutunud komboversioonid, kus viin läbi füüsilise koolituse ning eelnevalt saavad osalejad e-kursuse läbida. Koolituste puhul panen paika ka koolituskava, ning muudan koolitust vastavalt soovidele.

Head podcastimist

KUULA SIIT:

Turundus ja podcastid

Podcastid ja teenused. Kirjuta mulle ja selgitame välja, kuidas saab abiks olla.
VÕTA ÜHENDUST
envelopephone
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram