VÕTA ÜHENDUST 

6 punkti kuidas ideed tõhusamalt esitleda

March 27, 2021

Need 6 punkti on sulle toeks ideede esitlemisel. Kokku pandud minu kogemuste põhjal, silmas pidades kõige enimlevinuimaid vigu ideede esitlemisel.

Ja siit nad tulevad:

1. Strateegia. Anna ideele käik ja mõtle läbi

2. Esitluse koostamisel kasuta esitluskava

3. Esitluse kujundamisel lähtu ideest

4. Lugemisesitlus tee nagu lasteraamat

5. Enne esinemist uuri tausta

6. Harjuta idee esitlemist telefoniga

Ma toon sellest episoodist välja ühe mõtte: käsitle oma esitlust, kui lasteraamatut. See on täiesti jabur ja irratsionaalne mõte, kas pole? Esitlus on ju tunduvalt asisem tükk, kui lasteraamat. Ma näengi ühte suurt probleemi kogu äriesitluste maailmas: meeletu keskendumine detailidele, ilma suurt pilti nägemata. Esitlustel kuuled sageli täpseid detaile ja üliosavalt toodud statistikat, kuid väga harva kuuled lugu. Just sellist lugu, mida kõik on lasteraamatuid sirvides lugenud.

Toon välja ka ühe väga olulise erinevuse lasteraamatu ja idee esitluse vahel: ühel puhul on pujänt lõpus, teisel puhul aga keskel. Laste raamatu kõrghetk on enamasti raamatu lõpus, sest igal lool peab olema mingi õpetlik lõpp. No võib olla kui "Kaka ja kevad" raamatut lugeda, siis saad pujändi kätte juba pealkirjast.

Esitluse puhul peab kulminatsioon toimuma kusagil loo keskel. Kui idee väljaütlemisega liiga kaua venitada, siis võib kuulajal igav hakata. Hoolimata sellest, on ikkagi tegu looga. Kui see on hea lugu, siis tulevad rikast andmestik ja stiilne esitlus talle kasuks. Kehva loo puhul pead ta katma paksu andmete ja visuaalsete efektide kihiga.

Kujutle ette, et see raamat oleks esitlus. Milline lihtsus ja selgus ja meeldejäävus!

E-kursuse link: https://online.opime.ee/course/ideede-esitlemine/

KUULA SIIT:

Turundus ja podcastid

Podcastid ja teenused. Kirjuta mulle ja selgitame välja, kuidas saab abiks olla.
VÕTA ÜHENDUST
envelopephone
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram