VÕTA ÜHENDUST 

Kas tehistaipu saab kasutada tekstide kirjutamiseks?

October 13, 2023

 

Kuigi tehistaibust on viimasel ajal palju räägitud, siis püüan anda oma panuse valdkonnas, millega olen kokku puutunud. Minu punase tule on põlema pannud mitmed killukesed nii videoklippidest kui ka räägitud lausetest, kus tehistaipu kujutatakse lihtsa vahendina tekstide kirjutamisel.

Saates jõuab Taavi inimsuse mõttetuseni, kuna tehistaip teeb kõik ära. See on mõtlemise õige suund, sest elame siin planeedil ikka selleks, et luua oma reaalsus. Kultuurilised küsimused kuuluvad samasse kategooriasse ja minu rahustuseks jõuame ka nende teemadeni. Tehistaip ei jõua ilmselt kunagi peenhäälestuseni, kus näiteks tema loodud tammsaarelikud tekstid kõlaksid äratundmatuseni sarnaselt. Ka siis ei suuda tehistaip tabada kultuurilisi, sotsiaalseid ja hetkel aktuaalseid nüansse.

Inimesele on antud lõputu loominguline võime, mis avaldub enamasti kitsastes tingimustes, kus pea on täiesti tühi. Seda võimet saab arendada ja üllatuslikult on tehistaip siin mitte takistuseks, vaid abiks. Struktuuride loomisel, kavade paikapanekul ja kiirel lähteandmete leidmisel ei anna teda otsimootoritega võrrelda - ta on ülitõhus. Tekstide loomisel on tehistaip saamatu ja impersonaalne monster, kus meeletu andmete hulk ning arvutusvõimsus kasutatakse lameda ja näotu tulemuse saavutamiseks.

Suur aitähh Taavile saatesse tulemast ja arutlemast.

La Ecwadori loovjuht Taavi Lehari ja Uku Nurk peale saate salvestust muljetamas

La Ecwadori loovjuht Taavi Lehari ja Uku Nurk peale saate salvestust muljetamas

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

KUULA SIIT:

Turundus ja podcastid

Podcastid ja teenused. Kirjuta mulle ja selgitame välja, kuidas saab abiks olla.
VÕTA ÜHENDUST
envelopephone
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram