VÕTA ÜHENDUST 

Personaalsus ja ebakindluse jõud

October 3, 2022

Siin episoodis räägin järelkajana Äripäeva müügiseminaril esitatud mõtet müügitekstidest.

Turundus on sageli mõõdikute tulemustel õnnestuv või ebaõnnestuv tegevuste sari. Müügikirja tulemust mõõdetakse kirja avamise protsendis ja ääretult oluline on kirja pikkus. Samuti peetakse tähtsaks seda, kas kirjutada "Sina" või "Teie" ning kas pakkumine paigutada teksti algusesse või lõpuossa.

Siin on hea näide ameerikalikust retoorikast, kus kõik inimesed on justkui ühe vitsaga löödud ja alati tahavad saada seda, mida sul vähegi pakkuda on. Seal videoklipis on mitu tõetera sees - eks ta minu arvamist mööda natuke tuim ole, aga ämeerikalik ellusuhtumine ongi pisut ülekultiveeritud alati.

 

Müügikirja pealkiri on oluline

Siin uudiskirjas rõhutatakse jällegi pealkirja tähtsust. Hoogsal ja huvitaval moel mõjub selline luuletusetaoline layout haaratavalt. Samas torkab silma ülepaisutatud soov meeldida iga hinna eest ja see omakorda sunnib minu aju kvalifitseerima selle meili lihtsalt üheks miljoneist.

Kristiseerida on hea, püüan siin kõrval olevast e-mailist ka midagi hea välja tuua: "Pööra tähelepanu pealkirjale" lausub kolme poja isa, kes on samas ka üle kahe meetri pikkune golfimängija. Tema napp ja ääretult lihtne väljenduslaad on sümpaatne. Küll ülekuumenenult ideaalne, aga siiski sümpaatne.

Põhjala Teetalu uudiskiri on teksti poolest päris sümpaatne, kuna kasutab just realistlikku laadi kirjatooni. Nemad on jällegi suutnud leida maailma kõige koledama ja igavama e-maili põhja, mis lausa sunnib nende e-maili kvalifitseeruma millekski otstatult tavaliseks. Vaadake ise.

Põhjala Teetalu uudiskiri

Vana nali: mida väiksemas ja nunnumas maakohas midagi tehakse, seda suuremad ja hirmuäratavamad nad välja tahavad paista. No igatahes - tekstid on neil toredad.

Minu nõuande-episood ei ole mõeldud tegutsemisjuhendina ega täpse ettekirjutusena teel võidule. Ma tahan külvata suhtumist, mis ei jäta külmaks. Ma tahan raputada kogu ärikommunikatsiooni oma väiksel ja vaiksel moel, äkki kunagi siiski midagi muutub.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

KUULA SIIT:

Turundus ja podcastid

Podcastid ja teenused. Kirjuta mulle ja selgitame välja, kuidas saab abiks olla.
VÕTA ÜHENDUST
envelopephone linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram