VÕTA ÜHENDUST 

TTK podcasti lugu

November 7, 2023

Podcasti salvestamine on samaaegselt lihtne ja ka keeruline tegevus. Ühelt poolt tahaks lihtsalt maha istuda ja jutud ära rääkida, teisalt aga võiks saade tulla kvaliteetne. Nende kahe äärmusega tegelevad ilmselt paljud podcastide tegijad ning minu roll podcasti produtsendina on olnud ühendada jutuajamine ja kvaliteetne saade. Muidugi käib ühe saate salvestamise juurde veel palju muud, näiteks saateks valmistumine, salvestuse aegade kokku leppimine ja saate juhtimine.

Mul on hea meel, et podcastindus on minemas rahva sekka ja formaadi võlud avanevad iga Eestis salvestatud saatega. Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli näitel on vaja kahte inimest, kelle ideedest sünnib podcast. Kuigi ma tõstan esile enda rolli produtsendina, siis sisulise poole pealt on Kristi Puusepp ja Aleksei Gaidajenko olnud loojad nii saate idee, külaliste valiku kui ka saate juhtimise osas. Just saate juhtimine on omamoodi huvitav teema sest nagu Aleksei saates ka mainib, aitab see kaasa ka hilisematel esinemistel. Saatejuhid saavad podcasti võtmetegelasteks ja saate kuvandi kandjateks, kuna kuulaja harjub saama just nende hoiakuid ja kõnemaneeri.

Mul on ääretult hea meel, et Õendus nähtavaks podcast on hakanud täitma oma eesmärki Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õpilaste teavitamises ja mõjutamises. Saates mainib Kristi Puusepp paari juhtumit, kus õpilased on maininud infoallikana just Õendus nähtavaks podcasti. Rääkides noortest, siis üks teema, millest me saates ei rääkinud, on just generatsioonide ühendamine. Nagu Aleksei mainib, on Lääne Tallinna Keskhaigla õdede kesmine vanus üsna kõrge. Olen aru saanud, et õendus pole ainult oskused ja teadmised, vaid terve õenduskultuur. Sedasi on podcast ka omamoodi ühendajaks mitme põlvkonna vahel. Huvitavad saatekülalised on olnud nii noored ja äsja kooli lõpetanud, kui ka professorid ja auväärsed õendustegelased. Kõiki neid saad kuulata siit.

Suured tänud senise koostöö ja usalduse eest, Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õenduse õppetooli juhataja Kristi Puusepp ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õppejõud ja lektor ning Lääne Tallinna Keskhaigla õendusjuht Alseksei Gaidajenko.

Kristi Puusepp, Aleksei Gaidajenko ja Uku Nurk peale saate salvestamist.

Siin oleme TTK-s peale salvestuse lõppu.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

KUULA SIIT:

Turundus ja podcastid

Podcastid ja teenused. Kirjuta mulle ja selgitame välja, kuidas saab abiks olla.
VÕTA ÜHENDUST
envelopephone
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram