VÕTA ÜHENDUST 

Valusad teadmised, mida avastastasin e-kursuseid luues.

November 21, 2021

Jagan oma kogemusi e-kursuste loomisest, müümisest ja räägin nendega seonduvatest probleemidest. Kõik muidugi minu enda näitel. Kuigi tegemist on väga iseensest mõistetava formaadiga, siis reaalsus on hoopis midagi muud. Loodan olla sulle abiks, kui teed või planeerid tegema hakata oma e-kursuseid.

1. online.opime.ee

Olen loonud online.opime.ee keskkonnast juba mitu veebiversiooni. See on tõeliselt frustreeriv aga tegelikult ka rahuldustpakkuv. Episoodist jääb kõlama tunne, et online.opime.ee keskkonna arendamine on olnud kuidagi suur vaev ja häda. Tegelikult ei ole nii. Mulle meeldib veebilehti teha. See on arenduse töö, mille käigus saad midagi uut. Võta seda, kui ülikonda - kui sa käid ikka 2 aastat ühe ülikonnaga, siis tüütab ju ära? Minul on veebidega samamoodi.

2. E-kursuste eripära

E-kursused ei ole tegelikult midagi erilist. Need on tavalised videoklipid, mis vaadates saad teatud asju teada. Sa saad õppida. Lihtsalt maailm on muutunud ja lihtsalt kaamerat enam klassinurka ei pane. Jah! Muidugi! Kõik koolitajad, õpetajad ja lektorid, kes te jagate oma Zoomi koolitusi - nautige seda täiega, sest tulevikus on selline formaat juba surnud. Enam ei saa ennast näidata kräpi kaamera ja kehva videopildi ning läbi udu kostva heliga.
Mis seal salata - ma ise teen ka sedasi, et salvestan oma loenguid ja jagan neid hilisemaks vaatamiseks oma tudengitele. Mõte on selles, et need, kes ei käinud loengus, saavad selle siiski järele vaadata.
Siin on nüüd suur erinevus - järelevaatamine ja e-koolitus. Nii tahaks neid loenguid ju jagada ja nimetada seda videoklippide kogumit e-koolituseks. Kahjuks nii ei saa. E-kursuse video on pisut teistsuguse ülesehitusega ja palju rangem.

3. Esimeste tasuliste e-kursuste loomine

Siit episoodi osast tuleb välja, et kui jagad tasuta, siis ei koti kedagi. Just - aga tegelikult ma ju räägin endale siin vastu, sest minu online.opime.ee keskkond on praegu täiesti tasuta. Kõik kursused on tasuta. Ma läksin tegelikult ka kaugemale nimelt korrastasin oma youtube.com kanalit ja avalikustasin seal osad oma e-kursused. Taaskord - episoodist ei tule välja üks väga oluline point: ma võin jagada küll tasuta, kuid see ei ole tegelikult tasuta. See on pigem inimeste veenmine ja sisseharjutamine. See on pigem kui taimelava selleks, et saada veelgi paremini aru sellest kuidas ma pean oma e-koolitusi tegema.

Vaata tasuta videokursuseid:

Lõigu alguses toodud vastuolu selgituseks veel: kui e-õppe keskkond on tasuline ja jagad tasuta ligipääsusi oma tasulistele e-koolitustele, siis see on täiesti mõttetu tegevus. Minu mõtte järgi, pidid inimesed saama maitse suhu ja seejärel muudkui võtma ka teisi koolitusi ja andma mulle tagasisidet. Nüüd ma saan aru kui naiivne ja sinisilmne ma olin.

4. Hetkeseis - reaalne väljund - f2f kursuste müügikanal

Praeguse etapi nimi on "samm tagasi". Olen näinud mitut juhtumit, kus minuenda silme all saab ühest veebiteadmisi jagavast poisist väga äge membership veebi tegija, kes jagab oma juhendeid nii tasuta, kui ka tasuliselt. Viska pilk peale: https://wpdevdesign.com. Ok - praegu just vaatasin, et tal on seal partner ja puha. Aga ikkagi - mina tean seda Sridhar Katakam'i läbi teemakäsitluse, juhendite, sõnavõttude ja reaalse suhtluse. Näiteks kui ma olen vahest ka midagi küsinud veebiarenduse FB lehel, siis on teiste seas ka tema vastanud. Minu puhul on selline faas täiesti puudu. Ainuke koht, kus minu hiilgavad teadmised valla pääsevad, ongi F2F koolitused, TÜ loengud ja muidugi minu podcastid 🙂

Minu Äripäeva Akadeemia koolitused

Minu online.opime.ee keskkond

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

KUULA SIIT:

Turundus ja podcastid

Podcastid ja teenused. Kirjuta mulle ja selgitame välja, kuidas saab abiks olla.
VÕTA ÜHENDUST
envelopephone
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram