Uhhuu.ee

February 3, 2018

WordPressi veeb nullist

Täitsa nullist!

Hiljuti rääkisin koolitusel sellest, kuidas luua WordPressi veebi nullist. Nullist selles mõttes, et mitte muuta olemaolevat veebi, vaid teha ise WordPressil töötav veeb, täiendada ja muuta seda. Koolitus toimus uhiuues Manta majas. Inimesi oli parasjagu - 9. Kuigi ma olen koolitusi pidanud ka suurematele auditooriumitele, siiski pidasin paremaks rääkida väiksemale seltskonnale. Manta majas on selleks täiesti sobilik ruum ja 9 inimest on täpselt nii palju, et jõuan vajadusel igaühega ka natuke personaalselt tegeleda.

Kõige keerulisem asi: installeerimine

WordPress on küll mõeldud igasuguse kasutajatasemega inimestele, kuid siiski tekivad selle installeerimisel ja sättimisel mõned probleemid, mis esmakordselt kokkupuutujale tunduvad vahel ületamatud. Jutt käib just installeerimise protsessist. See on muidugi kogu WordPressi veebi haldamises ja sättimises kõige väiksem probleem, sest ta koosneb paarist lihtsast liigutusest, mis tuleb lihtsalt selgeks saada. Enamasti on kõige suuremaks takistuseks just inimese enda hoiak, et see on nii nii keeruline. Selline hoiak tuleb minevikust, kus  IT asjadega tegelesid ainult patsiga poisid. See aeg on õnneks läbi ja hoiakud hakkavad muutuma kõikjal maailmas.

WordPressi veeb on kõigile jõukohane

Vale on arvata, et WordPressi installeerimisega saavad hakkama ainult kogenud spetsialistid. WordPress on aastatega muutunud tundmatuseni lihtsaks ja iga väiksemgi liigutus on ära seletatud ja kommenteeritud. Samuti on vale arvata, et WordPressi veebi peab keegi kujundama ja sättima. Muidugi tuleb kõik see kogenud veebimehel tunduvalt muretumalt välja, kuid veebimaailm on muutumas ja aina lihtsuse poole. Paljud ettevõtted värbavad tööle inimesi, kes saavad hakkama nii lihtsamate veebide tegemise kui haldamisega. Samuti on palju neid, kes loobuvad igapäevasest töölkäimisest ja hakkavad leiba teenima omaenda hobi või lemmikalaga. WordPressil on üle maailma miljoneid kasutajaid ja kõik nad saavad oma veebidega ise hakkama. See omakorda on tinginud hulgaliselt abimaterjale ja õpetusvideoklippide loomise. Seega WordPressi iga etapi, nüansi ja mure kohta on olemas kusagil õpetus ja vastus.

 

Uku Nurk
Olen lõpetanud Kunstiakadeemia (endise nimega ERKI) ja peale seda töötanud loovpositsioonidel mitmes reklaamiagentuuris. Peamiselt Kontuur Leo Burnett'is ja Agentuuris La Ecwador. 

Aastast 2017 olen freelancer ja töötan kodus. Pakun brändikonsultatsioonie, WordPressi koolitusi, reklaamikoolitusi ja teen ka WordPressi veebe.
KOOLITUSED
Õpime.ee - koolituskeskkond
Töökeskkond, mille abil viin läbi TLU loovkirjutamise loengut. Seal on ka infot minu koolituste kohta
MUUSIKA
Music for podcasts
Taustahelide pank, kus saab valida videoklippide jaoks muusikat. Muideks - esialgu on kõik muusika tasuta!
  •