VÕTA ÜHENDUST 

WordPressi veeb nullist

February 3, 2018

Hiljuti korraldasin koolituse: Wordpressi veeb nullist. Selle käigus võtsime läbi lihtsama Wordpressi veebi loomise täiesti algusest peale.

Täitsa nullist!

Hiljuti rääkisin koolitusel sellest, kuidas luua WordPressi veebi nullist. Nullist selles mõttes, et mitte muuta olemaolevat veebi, vaid teha ise WordPressil töötav veeb, täiendada ja muuta seda. Koolitus toimus uhiuues Manta majas. Inimesi oli parasjagu - 9. Kuigi ma olen koolitusi pidanud ka suurematele auditooriumitele, siiski pidasin paremaks rääkida väiksemale seltskonnale. Manta majas on selleks täiesti sobilik ruum ja 9 inimest on täpselt nii palju, et jõuan vajadusel igaühega ka natuke personaalselt tegeleda.

Kõige keerulisem asi: installeerimine

WordPress on küll mõeldud igasuguse kasutajatasemega inimestele, kuid siiski tekivad selle installeerimisel ja sättimisel mõned probleemid, mis esmakordselt kokkupuutujale tunduvad vahel ületamatud. Jutt käib just installeerimise protsessist. See on muidugi kogu WordPressi veebi haldamises ja sättimises kõige väiksem probleem, sest ta koosneb paarist lihtsast liigutusest, mis tuleb lihtsalt selgeks saada. Enamasti on kõige suuremaks takistuseks just inimese enda hoiak, et see on nii nii keeruline. Selline hoiak tuleb minevikust, kus  IT asjadega tegelesid ainult patsiga poisid. See aeg on õnneks läbi ja hoiakud hakkavad muutuma kõikjal maailmas.

WordPressi veeb on kõigile jõukohane

Vale on arvata, et WordPressi installeerimisega saavad hakkama ainult kogenud spetsialistid. WordPress on aastatega muutunud tundmatuseni lihtsaks ja iga väiksemgi liigutus on ära seletatud ja kommenteeritud. Samuti on vale arvata, et WordPressi veebi peab keegi kujundama ja sättima. Muidugi tuleb kõik see kogenud veebimehel tunduvalt muretumalt välja, kuid veebimaailm on muutumas ja aina lihtsuse poole. Paljud ettevõtted värbavad tööle inimesi, kes saavad hakkama nii lihtsamate veebide tegemise kui haldamisega. Samuti on palju neid, kes loobuvad igapäevasest töölkäimisest ja hakkavad leiba teenima omaenda hobi või lemmikalaga. WordPressil on üle maailma miljoneid kasutajaid ja kõik nad saavad oma veebidega ise hakkama. See omakorda on tinginud hulgaliselt abimaterjale ja õpetusvideoklippide loomise. Seega WordPressi iga etapi, nüansi ja mure kohta on olemas kusagil õpetus ja vastus.

 

Turundus ja podcastid

Podcastid ja teenused. Kirjuta mulle ja selgitame välja, kuidas saab abiks olla.
VÕTA ÜHENDUST
envelopephone linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram